Kastracija

Kastracija (Sterilizacija)

Remiantis naujausiomis nuostatomis, terminu kastracija galima apibūdinti tiek patino (šuns, katino), tiek patelės (kalės, katės) tam tikrų lytinių organų pašalinimą. Gyvūno kastracija – chirurginė operacija, kurios metu patinui pašalinamos sėklidės, o patelei išpjaunamos kiaušidės bei gimda. Žinoma, patelei atliekama operacija yra sudėtingesnė, nes jos metu yra praveriama pilvo ertmė. Tačiau visa tai gyvūnui išeina į gera.. Tokios operacijos pagalba vėlesniais gyvenimo metais patelė išvengia ne tik gimdos uždegimo ar kiaušidžių cistų, bet ir pieno liaukų vėžinio susirgimo bei infekcijų keliamo pavojaus. Tarp kitko, patinai taip pat išvengia negalavimų – prostatos ligų, sėklidžių vėžio.

Kalbant apie gyvūnų elgesį.. Jei jus nenorite rujos metu klausytis „koncertų“, kuomet katės garsiai kniaukia, tampa dirglios, irzlios, taip pat dažniau šlapinasi (taip ieškodamos patino), turėtumėte kastracija pasirūpinti iš anksto. Visa tai lengva pritaikyti ir kalėms – jos tampa nerimastingos, rujos metu (kuri trunka apie kelias savaites) nuolat ieško progos pabėgti, dažnai neklauso, sunkiai susikoncentruoja į barimą, „koncertuoja“.

Auginant patiną tai nėra lengviau. Dažnai katinai kniaukia ištisas dienas. O jei jiems nepavyksta pabėgti į lauką, šlapinasi namie, ir ne paslaptis, jog tokio pobūdžio kvapą yra labai sunku panaikinti. Gavę progą pabėgti, patinai dažnai įsivelia į pjautynes su gentainiais dėl patelių ir teritorijos žymėtumo, grįžta rimtai sužaloti. Viso to pasekoje gimsta kačiukai arba šuniukai, kuriuos reikia prižiūrėti, maitinti.Ttaip pat būtina surasti mylimus, rūpestingus namus, o tai nėra lengva užduotis. Čia svarbu paminėti, jog šios procedūros (kastracija) kaina nėra maža, bet įvertinus visus padarinius (patelės nėštumo laikotarpis, gimusių kačiukų arba šuniukų priežiūra, maitinimas) galima teigti, jog išankstinis operacijos atlikimas Jums leis ramiau gyventi, išvengiant galvosūkių apie keistą augintinio elgesį bei gimusių palikuonių priežiūrą, maitinimą, kuriems reiks papildomų išlaidų.

Turbūt daugelis esate girdėję keletą mitų, kurie atbaido nuo šios procedūros. Pirmasis mitas teigia, jog patelė turi susilaukti nors vienos vados palikuonių, nes tada ji pajaučia motinišką instinktą, yra mielesnė ir jos sveikatai neiškyla bėdų. Tačiau tai nėra tiesa. Tai tėra sklandantis gandas, kurio niekas moksliškai nepagrindė. Mes siūlome kastracija pasirūpinti dar gyvūnui esant jaunam, lytiškai nesubrendusiam, t.y. 5-6 mėnesių amžiaus. Tačiau kastruoti Jūsų augintinį mes mielai imsimės, net jei jis jau yra vyresnis ar nors kartą (ar daugiau) turėjęs palikuonių. Amžius nėra riba. Tačiau Jums verta žinoti, jog jaunesni gyvūnai greičiau atsistato po operacijos ir taip pat be reikalo neapsunkina Jūsų gyvenimo.

Taip pat „Žirmūnų veterinarijos“ gydytojai paneigia mitą, jog gyvūno charakteris pasikeis. Tiesa yra tokia: kastracija – operacija, kurios metu pašalinami tam tikri lytiniai organai, ko pasekoje dingsta hormonai, skatinantys ieškoti partnerio, todėl Jūsų augintinis tampa ramesnis, pagerėja jo apetitas. Atsiranda didelė tikimybė, jog gyvūnas gali nutukti, aptingti. Tačiau išeitis yra tokia: reikia subalansuoti gyvūno mitybą, šerti tokiais pašarais, kurie pagaminti specialiai kastruotiems gyvūnams. Visa tai Jums prireikus paaiškinsime ir priminsime, jei nuspręsite atlikti šią operaciją savo augintiniui.

Trečiasis mitas, kurį būtinai reikia paneigti, teigia, jog kastracija – psichologinė žala gyvūnui. Primename, jog nereikia gyvūno jausmų prilyginti žmogiškiems – gyvūnai nesijaučia nepilnaverčiais, jei negali daugintis. Kai atliekama kastracija, išnyksta lytiniai hormonai, gyvūnas nejaučia noro ieškoti partnerio ir poruotis, jam įdomesnė tampa kitokia veikla: buvimas su šeimininku, pasivaikščiojimai, bendravimas. Taigi visas mylimo šeimos nario dėmesys yra skiriamas Jums.

Taigi kastracija yra puikus būdas pagerinti bet kokio gyvūno gyvenimą, kurio nesiejate su veisimu. Taip ne tik užtikrinsite gerą augintinio savijautą bei klusnumą, bet ir Jūsų gyvenimas taps ramesnis.

Veterinarinis gydymas

Daugiau

Apie mus

Daugiau

Kontaktai

Daugiau