Gyvūnų ženklinimas, registravimas (Čipavimas)

Gyvūnų ženklinimas

„Žirmūnų veterinarija“ siūlo Jums pasinaudoti mūsų klinikos teikiama paslauga gyvūnų ženklinimas ir kasdien jaustis saugiai dėl mylimo gyvūnėlio buvimo vietos ir ateities. Jums nebereikės ieškoti savo dingusio, pabėgusio gyvūno. Išvengsite svarstymų, ar jam viskas gerai – visa tai bus padaryta už Jus, Jums tereikia atlikti šią procedūrą.

Gyvūnų ženklinimas remiasi elektronine identifikavimo sistema. Ji užtikrina tikslią Jūsų augintinio buvimo vietą ir prireikus parodo, kas yra tikrasis šeimininkas. Veikimo principas labai paprastas: signalas yra pastoviai perduodamas tarp atsakiklio ir skaitytuvo. Atsakiklis yra ne kas kita kaip el. tapatybės nustatymo priemonė (mikroschema). Ji turi tam tikrą identifikacijos numerį bei yra labai mažytė – vos ryžio dydžio. Taigi šios procedūros (gyvūnų ženklinimas) metu mikroschema yra įterpiama po gyvūno oda, tarp menčių. Yra įrodyta, jog iš šitos pozicijos mikroschema mažiausiai migruos. Gyvūnui dingus ir jį radus, skaitytuvo pagalba galima nustatyti jo identifikacinį numerį (barkodą). Barkodas jokiu būdu nėra pasikartojantis – kiekvienas pažymėtas mikroschema gyvūnas turi skirtingą numerį.

Ramia širdimi galime pranešti, jog gyvūnų ženklinimas yra visai neskausminga procedūra. Viso labo ji prilygsta įprastai vakcinavimo procedūrai – kadangi mikroschema yra labai mažo dydžio, ji yra įterpiama po gyvūno oda specialia adata. Tai yra visiškai saugu, nes gamintojas užtikrina kiekvienos mikroschemos sterilumą ir naudojimą tik vieną kartą. Taip pat mikroschema (apvilkta specialia stiklo kapsule, kuri yra tinkama biologiškam naudojimui) nesukelia jokios reakcijos po implantacijos, tad nėra jokios galimybės užsikrėsti. Galiausiai gyvūnų ženklinimas yra saugi ir nekenksminga procedūra, nes mikroschema yra pagrįsta pasyviu veikimu – ji neskleidžia signalų, nes neturi savo energijos šaltinio.

Gyvūnų ženklinimas ne tik užtikrins Jūsų augintinio buvimo vietą, bet ir leis jam keliauti kartu su Jumis. Jei seniau Jums iškildavo problema, kur palikti gyvūną Jums išvykus, dabar tai Jums neturėtų būti aktualu – gyvūnui leidžiama keliauti kartu su šeimininkais. Tereikia išpildyti vieną svarbią nuostatą: atlikus gyvūno ženklinimą, būtina duomenis apie augintinį ir jo savininką įregistruoti duomenų bazėje (www.regivet.lt). Pateikus duomenis minėtame tinklapyje, Jums bus išduotas ES gyvūno augintinio pasas, kuris būtinas keliaujant. Tačiau jeigu nepateiksite duomenų (po gyvūno ženklinimo), visa procedūra gali nueiti veltui.

Mūsų klinikos siūloma procedūra gyvūnų ženklinimas leis Jums ramiai miegoti ir pasirūpins gyvūnėlio gerove už Jus. Taigi mes siūlome augintinio ženklinimą mikroschema, konsultacijas prieš išvykstant į užsienį, taip pat galite teirautis dėl pateiktų duomenų perregistravimo (jei pasikeitė gyvūno savininkas ar Jūsų pačių duomenys), ar jei norite tvirtai žinoti, kada ir nuo ko Jūsų augintinis buvo paskiepytas.

Veterinarijos klinika Vilniuje

Daugiau

Gyvūnų kirpykla

Daugiau

Kontaktai

Daugiau